Erasmus+ projekti

Erasmus+ projekt "GAMMA"

Dana 1. listopada 2020. Srednja škola Markantuna de Dominisa Rab započela je provedbu Erasmus+ projekta pod nazivom GAMe-based learning in MAthematics (ili kraće GAMMA), koji je trajao 3 godine, točnije do 30. rujna 2023. u sklopu Ključne mjere 2 – Suradnja za inovacije i razmjenu dobre prakse. Ukupni je budžet projekta 287.376,00 EUR, od čega je za našu školu namijenjeno 23.653,00 EUR.

Kao što i sam naziv projekta kaže, ideja mu je iskoristiti koncept učenja kroz igru (game-base learning – GBL) i učeničku povezanost s digitalnim tehnologijama kako bi se učenicima na zanimljiv način prezentiralo nastavne sadržaje matematike, omogućilo lakše savladavanje gradiva i ukazalo na važnost STEM-a. Glavni cilj projekta je razvijanje metodičkih materijala za nastavnike matematike baziranih na GBL-u. Intelektualni proizvodi projekta su GAMMA priručnik za nastavnike, GAMMA scenarij poučavanja i GAMMA igre. Svi materijali dostupni su na web stranici projekta http://www.project-gamma.eu/​, a napomenimo kako ju prate i GAMMA Facebook stranica, GAMMA YouTube kanal, brošure i banner, newsletteri. Indirektno, očekivani ciljevi projekta su stjecanje uvida u različite obrazovne sustave, razmjena prakse i obrazovnih materijala, međusobno učenje, usavršavanje engleskog jezika i razvijanje partnerstva na nacionalnoj i europskoj razini.

Na projektu surađuje 9 partnera iz Hrvatske, Finske, Grčke i Nizozemske uz sudjelovanje 4 fakulteta, 4 srednje škole i Agencije za odgoj i obrazovanje iz Hrvatske. Spomenimo kako su uz našu školu hrvatski partneri Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku – Odjel za matematiku, ujedno koordinator projekta, Elektrotehnička i prometna škola Osijek te Agencija za odgoj i obrazovanje. GAMMA tim naše škole čine koordinatorica Aleksandra Brmbota, ravnatelj Damir Paparić te profesor matematike Darko Muža i profesorica engleskog jezika Petra Brnabić Ulemek u ulozi prevoditeljice materijala na engleski jezik.