Datum objave: 3. listopada 2023.

Radionica novih tehnologija – najava

by | 03. 10. 2023.

U Srednjoj školi Markantuna de Dominisa Rab izv. prof. Sven Maričić održat će dvije radionice o radu s 3D printerom, jednu za zainteresirane učenike Škole i drugu za sve zainteresirane profesore i ostale otočane.

Svi zainteresirani mogu se prijaviti na radionicu putem poveznice:
https://bit.ly/radionica3D ili QR koda na plakatu.

Sven Maričić, izvanredni profesor, djeluje u području novih tehnologija s naglaskom na primjenu aditivnih tehnologija, umjetne inteligencije i robotike u području biomedicine. Jedan je od pionira uporabe 3D tiska u kirurgiji u ovom dijelu Europe. Dobitnik je nekoliko visokih nagrada i priznanja poput Državne nagrade za znanost, Godišnje nagrade Grada Rijeke, Godišnje nagrade Primorsko-goranske županije, međunarodne zlatne i srebrne medalje za inovacije i dr. Sa svojim mentoriranim startupovima ostvario je zapažene nastupe na domaćoj i međunarodnoj razini. Trenutno radi na poziciji voditelja laboratorija za umjetnu inteligenciju i robotiku pri Tehničkom fakultetu na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli i voditelja Centra za biomodeliranje i inovacije u medicini pri Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci.